A.B.C. - WRITE 15 INTERESTING FACTS ABOUT YOURSEF (7 OF 30)

25. srpna 2016 v 19:59 |  Z mého života
Hezký den Vám všem!


Další téma z mé to-snad-nikdy-neskončí challenge je napsat 15 zajímavostí o sobě. Mám sice raději tu anonymitu tady na blogu, ale tak 15 věcí bych snad o sobě mohla říci. Pokusím se vymyslet něco opravdu zajímavého, protože věci typu "moje oblíbená barva je červená" nikoho zajímat nebudou.


1. Miluji mou střední školu, na kterou jsem chodila.
Ty 4 roky, které jsem tam strávila, byly jedny z nejlepších v mém životě. Hodně jsem se tam změnila (doufám, že k lepšímu) a našla jsem tam skvělé přátele na celý život.

2. Skoro nikdy si neměním vyzvánění na mobilu.
Jde o to, že už jsem si zvykla na melodii, která mi hraje, když mi někdo volá. A pokud tam hraje něco jiného, tak to někdy ani nezaregistruji, že mi někdo volá. Prostě dlouholetý zvyk.

3. Nikdy jsem s nikým nechodila.
A nevadí mi to. Sice někdy si říkám, že bych chtěla, že by to bylo fajn s někým chodit. Ale pak si uvědomím, že to vlastně nechci. Ještě ne. Cítím v tom určitý závazek, člověk se pak musí starat i o toho druhého, přemýšlet, jak by ho potěšil. A nějak se na to ještě necítím. Jsem ráda, že jsem svobodná a snažím se využít tu svobodu, jak nejlíp umím. Můžu dělat spoustu věcí, vzdělávat se, pracovat na sobě v různých směrech. Můžu vycestovat na rok do zahraničí a nebudu se cítit provinile, že tady někoho nechávám a zanedbávám.

4. Nikdy, ale opravdu nikdy, mě nebavily počítačové hry.
Nikdy jsem nepochopila, co z toho ti lidé mají? Hry na počítači jsem neměla ráda, ani když jsem byla mladší. Sice jsem si jich pár zahrála, abych to vyzkoušela, ale nikdy mě to nebavilo a nevydržela jsem u toho víc než dva dny.

5. V životě jsem vykouřila jen jednu cigaretu.
Odjakživa jsem neměla ráda ten smrad z kouření, a proto jsem po tom taky nikdy netoužila. Ale dříve či později to asi každý vyzkouší. Ochutnala jsem nějakou mentolovou cigaretu. Nebylo to špatné, cítila jsem, jak tu mentolovou vůni vdechuji do plic, cítila jsem, že mé plíce jsou naplnění tím kouřem. Nevím, jestli to je dost výstižný popis, ale nějak tak jsem to cítila. A nějak mě neláká to zkusit znova. Tečka.

6.Nemám ráda sociální sítě.
Nemám Instagram, Snapchat, Twitter, Ask a nevím co ještě existuje. Jediné co mám je Facebook, ale ani tam nežiji nějakým online životem. Nepřidávám statusy ani fotky (mám tam jen pár profilových), moc nekomentuji příspěvky na hlavní zdi. Facebook mi vlastně slouží jen ke komunikaci s kamarády.

7. Miluju Skotsko, navždycky.
Ve Skotsku jsem byla za svůj život 2x a pokaždé, když jsem odjížděla jsem brečela. Nechtěla jsem jít pryč, domů. Skotsko má pro mě neskutečné kouzlo, cítím se tam tak šťastná, jako nikde jinde. Chtěla bych procestovat celé Skotsko, mám v hlavně tolik míst, kde jsem ještě nebyla a které by rozhodně stály za návštěvu. Určitě se tam ještě několikrát vrátím, tím jsem si jistá.

8. Nesnáším hádky.
Je mi jedno, jestli se ta hádka týká mě, nebo jestli vidím jak se hádají úplně cizí lidé. Prostě mi to vadí. Hodně mi to vadí. Nerada se hádám. Pokud s někým v něčem nesouhlasím, tak mu to řeknu normálně a pokud ani to nezabere, tak se neobtěžuji ho/ji přesvědčovat o mé pravdě. Raději mlčím, vyslechnu si ho a pak si stejně myslím svoje.

9. Plánuji si udělat tetování.
To asi není zas tak zajímavé, protože spousta lidí má tetování. Ale to první (pro mě asi i jediné) je pro každého tak trochu významné. Tetování je přece jen něco, co máme pak na celý život. Přemýšlím o tom už více než rok, už mám i vymyšleno co a kam chci, jen se teď dokopat k tomu, abych si to konečně nechala udělat. Ano, docela se bojím té bolesti.

10. Bez klavíru bych nemohla žít.
Hraji na klavír od dětství a je to můj nejoblíbenější koníček. Patří to ke mě navždycky. Nemohla bych žít bez toho, aniž bych si mohla aspoň jednou týdně sednout ke klavíru. Nedávno jsem byla 7 týdnů pryč z domu a neměla jsem možnost si nikde zahrát na klavír a ani si neumíte představit, jak moc mi to chybělo. Jedna z prvních věcí, jak jsem přijela domů, byla ta, že jsem sedla ke klavíru a hrála a hrála.

11. Bez masa bych nemohla žít.
Nikdy ze mě nebude vegetarián, maso mi prostě chutná a potřebuji ho. Zvláště kuřecí mám ráda, ale dávám si občas i vepřové nebo hovězí. Celkově mám ráda dobré jídlo s masem, pořádně velkou porci, protože já jsem opravdu jedlík. A přitom jsem dost hubená. Jsem ten typ člověka, který toho může sníst strašně moc a stejně nepřibere ani kilo. :D

12. Ráda chodím sama.
Kamkoliv, do školy, na vlak, na nákupy, jen tak se jít projít do přírody nebo do parku. Můžu si tu cestu totiž pořádně užít, kochat se okolím a lidmi kolem. Prostě mě to baví. Tím nechci říct, že jsem nějaký samotář, právě naopak, mám ráda společnost a častěji právě chodím s někým. A proto si vážím okamžiků, kdy jdu někam sama.

13. Mám ráda pohlednice a dopisy.
Je to prostě něco jiného, když dostanete do ruky papírový dopis místo zprávy na Facebooku. Nebo pohlednici. Ráda je dostávám, ale ráda je i posílám, dávám si vždycky více záležet na tom, co píšu. Nedávno jsem se zaregistrovala na Postcrossing a jsem z toho strašně nadšená. Je to vždycky takové překvapení, z jaké země mi ta pohlednice přijde.

14. Bojím se potápění.
Tohle je asi můj největší strach. Nemám strach ze tmy, z výšek, z uzavřených prostorů, z pavouků a jiného hmyzu. Ale strašně se bojím potápění. Bojím se, že se nestihnu vynořit a nadechnu se pod vodou a umřu. Divné, já vím. Bohužel tento strach mám z jednoho špatného zážitku z dětství a pořád to ve mně nějak přetrvává.

15. Chci se naučit tančit.
Obdivuji tance jako samba, cha-cha, salsa a další latinskoamerické. Strašně mě to láká, akorát nemám příležitost, nebo spíše nemám s kým. Ale tak snad jednou se k tomu dostanu a pak protančím celé noci. :D

Tak jsem Vám zase odhalila kousek sebe, doufám, že toho nebudu litovat. :D
Mějte se krásně a těším se u dalšího článku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama