RECENZE NA ELEKTRONICKOU ČTEČKU KNIH

25. května 2015 v 17:51 |  Ostatní
Přeji pěkný pondělní den!


Elektronická čtečka knih je skvělý pomocník, kterého uvítají všichni vášniví čtenáři. Poprvé jsem se s touto věcí setkala asi před rokem, kdy jsem si dostala společně se sestrou na Vánoce. Zastávala jsem sice názor, že není nad klasické knihy, kde člověk může otáčet stránkami, ale to jsem ještě netušila, jak mi tato čtečka vše zjednoduší.


Moje (naše) čtečka je značky PocketBook - 624 Basic Touch - white

Jedná se o klasickou, lehkou a snadno přenositelnou čtečku. Její rozměry cca 11x17 cm jsou ideální na přenášení. Vejde se i do větší kapsy. Vzhledově je zcela obyčejná. Barvu má bílou, protože já mám ráda všechno bílé a svěží (ale ze zadní strany je černá). Dají se ovšem koupit i jiné barevné varianty - černá, šedá. Pod displejem, který zabírá většinu plochy se nachází 4 tlačítka na ovládání. Čtečka je ovšem dotyková, takže si člověk může vybrat způsob ovládání. Já preferuji kombinaci jak tlačítek, tak dotykového displeje. Na spodní hraně (která je docela tenká) najdeme tlačítko pro zapnutí a otvor pro připojení nabíječky. Výdrž baterie je další kladnou vlastností čtečky. Vydrží nabitá až jeden měsíc.Přístroj se dále může pochlubit E-link displejem se schopností zobrazit až 16 odstínů šedi. Výhodou tohoto displeje jsou vlastnosti srovnatelné se čtením z klasického papíru. Na čtení je tedy potřeba světlo, oproti běžným podsvíceným displejům např. u tabletu. Ovšem oči se tolik nenamáhají.

Přístroj podporuje celou řadu elektronických formátů knih - např. PDF, EPUB, HTML, TXT, DOC. (a to jsem nevyjmenovala všechny). Nejlepší je pro mě formát Epub. U některých jiných - např. PDF - mám občas komplikace s velikostí písma. Ale jak říkám, formát Epub si se stylem i velikostí písma poradí hravě.

Pro pořizování knih přímo z internetu má tento model Wifi připojení (můžete se tak třeba podívat jak vypadá černobílý Facebook :D ). Já ovšem Wifi téměř nevyužívám a knihy si raději stahuju klasicky přes počítač. Přístroj dále disponuje pamětí 4 GB, takže se tam vejde opravdu spousta knih, nehledě k tomu, že se dá paměť ještě přidat. Čtečka má v sobě předinstalované ještě jednoduché hry a aplikace (např.kalkulačka), které sice nevyužívám, ale třeba na ně někdy přijde řada.


Čtečka se již stala mým nezbytným společníkem. Od doby, kdy jsem objevila kouzlo čtečky už skoro vůbec nechodím do knihovny a nové knihy si kupuji jen zřídka. Na internetu se dá najít spousta knih zadarmo nebo za mírný poplatek (cca 50 - 100 Kč), který je rozhodně menší než, kdybyste si kupovali papírovou knihu.

Čtečku si s sebou beru skoro všude a jsem ráda, že ji mám hlavně ve chvílích, kdy jako dojíždějící často čekám na spoj. I když klasické knihy jsou stále žádanější než čtečky, tak čtečky jsou praktičtější, úspornější a v konečném výsledku ušetří i peněženku - zvlášť studentům.

Cena takovéto čtečky se pohybuje okolo 2 135 Kč.

Čteča v obalu (není nutný)

Ale je to pohodlnější :)


Jaké máte vy zkušenosti se čtečkami? Jste pro nebo proti? Popř. jakou značku čtečky vlastníte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama