AKNECOLOR - LEČÍ A KRYJE?

26. května 2015 v 19:34 |  Kosmetika
Přeji krásné úterý!


Teď mám takovou psací náladu, takže přidávám článek hned další den. Dnes jeden kosmetický. Konkrétně se jedná o recenzi na přípravek Aknecolor, který asi většina z Vás zná. Ale kdyby náhodou ne, tak si dovolím přidat takový krátký úvod, krátké seznámení s Aknecolorem. Aknecolor je přípravek k léčbě akné (ale dle mého názoru ho mohou používat i lidé s neproblémovou pletí). Aknecolor by se dal přirovnat make-upu či korektoru a má zároveň léčit. S Aknecolorem mám již velké zkušenosti, má své klady ale i své zápory.


Obecné informace

Aknecolor je barevně tónovaná pasta k léčbě akné. Seženete ji v lékárně za přibližnou cenu 170 Kč (i bez předpisu). Ceny se ovšem mohou mírně lišit. Je vhodná především pro lidi s problematickou pletí, protože by měla zároveň léčit a celkově by tento přípravek měl být lepší než klasický make-up. Jak už jsem psala výše, myslím, že je vhodný i pro lidi, kteří nemají problematickou pleť. Sama mám pár kamarádek, které mají bezchybnou pleť, ale používají Aknecolor, hlavně kvůli odstínu (o tom ještě později)

Balení

Aknecolor je v tubičce jako hodně make-upů. Obsah je taky klasický - 30 g. Myslím, že tyto informace nikoho nepřekvapí. Akorát ze začátku, jak je tubička ještě hodně plná, tak obsah často vytéká ve větším množství než je potřeba, takže na to pozor a vždycky rychle zavřít, aby Vám to nevyteklo. ;-)Je Aknecolor lék?

Aknecolor má na svém obalu napsáno, že slouží k léčbě akné. Možná na nějaké malé pupínky funguje, ale jinak léčivé schopnosti jsou nulové. To je jedna nevýhoda Aknecoloru. Opravdu neléčí! Ale na druhou stranu se mi akné po něm ani nezhoršilo. I když nemá žádné léčivé účinky, tak si myslím, že je k pleti šetrnější než klasický make-up z drogerie. Přece jen obsahuje nějaké léčivé látky (konkrétně 1% klotrimazolu, což Vám ale asi stejně jako mě nic neřekne :D )

Odstíny

Aknecolor se dá sehnat pouze ve dvou odstínech - světlý a tmavý (light a klasický). Možná se Vám to zdá málo, ale myslím, že odstíny se zrovna povedly. Hodně lidí si kupuje oba a poté si míchá vlastní odstín, což je myslím super. Já si teda kupuji jen jeden, ten světlý, protože jsem opravdu bledulka. A Aknecolor má krásnou světlounkou barvu, která se pro mě hodí. A myslím, že nejen pro mě. Spousta holek je na tom podobně a sehnat světlý odstín make-upu je opravdu těžké.Krytí + Výdrž

Celkem důležitá informace, která Vás určitě bude zajímat. Kryje skvěle! Opravdu krytí je celkem vysoké, což ocení všichni, kdo opravdu potřebují něco zakrývat (takže i já). Stačí tenká vrstva, protože kdybyste toho nanesli hodně, tak to může dělat dojem masky. Co se týče výdrže, tak to je hodně individuální. Záleží to na typu pleti. Já mám smíšenou pleť (čelo a nos mastné a tváře suché) a vydrží mi odhadem 6 hodin beze změny. Pro ty, co mají mastnou pleť, to bude fajn, protože má i funkci odmašťovací a vysušovací (to můžu 100% potvrdit). Na druhou stranu, na mastné pleti všechno drží hůř, takže to si přeberte sami. Moc nedoporučuji na velmi suchou pleť, protože se Vám budou dělat šupinky. I mně se občas dělají na suchých místech. Ať už máte jakoukoli pleť, určitě doporučuji předem nanést nějaký krém na pleť!


Make-up nebo korektor?

Někdo ho používá na celý obličej, někdo jen lokálně. Já se přikláním k tomu, že je to spíše korektor. Nepoužívám ho na celý obličej, protože vysušuje a to by mému obličeji neprospívalo. Myslím, že jako korektor je super, ale jako make-up bych ho nepoužívala. Taky proto, že není odolný proti doteku. A řekněme si to na rovinu, každý si občas sahá na obličej.

Konečný verdikt

Aknecolor je fajn věcička, která se ve vaší kosmetické sbírce neztratí, ať už máme nebo nemáte problematickou pleť. Já už vlastním asi čtvrté balení, což mluví za vše. Kdyby mi nějak extra nevyhovoval, tak bych si ho přece nekupovala znovu. Akorát to léčení od něj nečekejte.

Máte taky zkušenosti s Aknecolorem? Používáte ho na celý obličej nebo jen jako korektor?
Mějte se krásně a těším se u dalšího článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dadula Dadula | 8. července 2018 v 10:41 | Reagovat

víte, jak si poradit s mastnou pletí? zde je kosmetika, která se mi osvědčila:

http://www.ja.cz/kategorie-produktu/mastnota/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama