A.B.C. - YOUR FAVOURITE SEASON AND WHY (4 OF 30)

16. března 2015 v 18:33 |  Z mého života
Přeji příjemný den všem!

Na začátek se chci omluvit za neaktivitu poslední asi dva týdny. Každý má čas od času takové období, kdy je toho zkrátka moc a na blog není čas ani chuť. Doufám, že to chápete. :) Už tady dloooouho nebyl článek z moji malé challenge (Aňa blog challenge) Myslím, že je čas napravit to. Dnes se budu zabývat mým oblíbeným ročním obdobím. Člověk si řekne, že je těžké vybrat jen jedno, že na každém období je něco krásného. Ale stejně si myslím, že každý člověk má jedno nejvíc oblíbené. Zajímá Vás, které já považuji za nejlepší? Tak čtěte dále...Kdybych mohla v každém ročním období dělat to, co je typické - např. v zimě lyžovat, v létě jezdit k moři, tak bych si těžko vybírala nejoblíbenější roční období. Bohužel já lyže nemám a s rodinou vůbec nejezdíme na hory v zimě, takže pro mě je zima celkem out. I když mám ráda zasněženou krajinu, tak je pro mě zima spíše něco, co musím přežít. Další faktor je například ten, že nemám moc zimního oblečení a hlavně bot. A nevím, proč tohle nikdy nenapravím. (Hlavně, že letních šatů a sandálků mám tak 5x víc, že :D) A prostě nemám ráda, když je mi zima.

Léto je pravý opak od zimy a tak se předpokládá, že léto bude mým favoritem. Mám moc ráda, když je venku nad 30°C, mám ráda, když se můžu smažit na slunci a válet se u vody. Mám ráda, když jsem opálená a mám ráda pletní prázdniny. Ale přesto to není moje oblíbené období. Proč? Protože je to každý rok hodně podobné a stereotyp mě nebaví. (neberte to doslova, ležet u vody bych vydržela klidně 14 dní)

Mým oblíbeným ročním je ale jaro. A mám proto své důvody. Jako první bych chtěla zmínit to, že se každý rok těším na ten den, kdy zima konečně ustoupí a vy víte, že teď už se počasí bude jen zlepšovat. Nevím jestli to tak máte, ale každý rok je prostě den, kdy je najednou odpoledne krásně, svítí slunce, je tepleji - najednou přijde takový zlom. (letos stále na ten den čekám)
Za druhé mám ráda jarní slunce, jeho hřejivé paprsky, kterému ráda vystavuji obličej a chytám vitamin D. Jarní slunce ještě nevyzařuje tolik škodlivých paprsků jako v létě, je to prostě to "nejzdravější" slunce. Dále se mi líbí, jak se příroda proměňuje, začínají kvést květiny a stromy. Ale také vylézá různý hmyz - ale to je podobné jako s tím sluncem. Na jaře ještě není tolik komárů, vos, pavouků a jiné havěti. :D Co se týče ještě toho slunce, tak určitě víte, že nedostatek slunečního záření (hlavně v zimě) ovlivňuje i chování lidí - lidé jsou protivní, pesimističtí, prostě jim chybí to slunce. A s příchodem jara jsou lidi zase veselejší, plní nové energie. Myslím, že to určitě znáte z vlastní zkušenosti - když je krásné počasí, máte dobrou náladu. Když je zataženo a sychravo, tak nejste tak veselí a jste spíše unavení.

Tak proto mám ráda jaro. I když letos mě jaro trochu děsí blížící se maturitou, ale tím si nenechám zkazit tu krásnou jarní náladu. Určitě mi dejte do komentářů vědět, jaké je vaše oblíbené roční období a proč. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza :) Tereza :) | Web | 20. března 2015 v 20:59 | Reagovat

pravda, Jaro je moc krásné období :) Přestože já jsem spíše zastánce léta, musím s tebou ve všech krásách, které popisuješ naprosto souhlasit :-)

2 KulPype KulPype | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 15:12 | Reagovat

Pokrasnenie armpit delivers discomfort, pain when moving. To delay trip in the hospital is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer disease. But often it is consequence frequent use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Inflammation causes narrow blouse, polluted razor-affiliation, the virus.
<a href=http://armpit.info/how-much-should-you-worry-about-painful-lump-under-armpit>small painful lump under armpit</a>  
Compaction under the arm, inflammation, lump becoming hot? This is the ulcer that will should, then take antibiotics. In the first stage treat ointments, anti-inflammatory medicines. When the ailment is started, the required surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama