NEUVĚŘITELNÝ TALENT

20. února 2015 v 13:11 |  Music
Přeji krásný pátek milí čtenáři!

Dneska mám pro Vás článek z mého hudebního (klavírního) soudku. Chtěla bych Vám představit jednoho skvělého hudebníka a skladatele. I když se třeba nezabýváte klavírní hudbou, tak si myslím, že tento skladatel na Vás udělá dojem. Patří opravdu mezi špičku svého oboru. Jmenuje se Jarrod Radnich.(a připravte se, že ho budu hodně chválit :D )Jarrod Radnich pochází z Ameriky a řadí se mezi nepopulárnější nezávislé skladatele/hudebníky na celém světě. Má spoustu fanoušků po celém světě a jeho tvorba je popsána jako "síla, která dělá klasickou hudbu znovu cool". Jeho skladby se doznaly velkého uznání a Jarrod Radnich měl možnost je převést na úžasných místech. Mezi jeho nejpopulárnější skladby patří Pirates of the Caribbean, o které jsem se již na blogu zmiňovala. (článek ZDE)

Radnich je někdy označován jako "zázračné dítě" díky jeho velkému talentu. Profesionálně se hře na klavír věnuje již od 11 let. Jeho skladby jsou různorodé. Píše krátké skladby pro obchodní zněly, hudbu k filmům i několika hodinové koncerty. Jeho tvorba se neskládá pouze ze sólového piana. Nechává se doprovázet např. orchestrem, africkým sborem nebo jinými hudebními nástroji, elektrické kytary a bicí nevyjímaje. Vytváří tak originální kompozice a to je důvod, proč je jeho tvorba tak ceněna.


Rarrod Radnich se také angažuje jako učitel. Podílí se na různých projektech, ve kterých se snaží pomáhat hudebníkům (hlavně v orchestru), aby každý z nich, bez ohledu na úroveň dovedností, mohl přispět k hudebnímu vystoupení. Radnich je také umělec nahrávky a videa. Kvalitní videa s kvalitní nahrávkou jsou pro něj velmi důležitá.
Jarrod Radnich je pro mě jeden z největších umělců. Takovýto talent je prostě dar od Boha/přírody nebo jak to chcete nazvat. Když jsem poprvé slyšela jeho skladu, byla jsem prostě nesmírně ohromena. Já vím, že to možná prožívám více než jiní lidé, protože se o klavír zajímám a je to moje vášeň. Vždy žasnu nad tím, jak jeho prsty lehce běhají po klávesách.

Pro představu přidávám dvě videa, která stojí za zhlédnutí. První nese název Game of Thrones Medley. U tohoto videa je zajímavé například to, že všechna ta příroda kolem - ptáci, voda - je skutečná. Žádné uměle vytvořené zvuky.


Druhou skladbu - Don´t stop believin´ - také moc doporučuji si poslechnout. Tohle je skladba, u které si prostě říkám WOW, jak je možné, že je to tak dokonalé!


Tak co říkáte? Souhlasíte se mnou, že se jedná o umělce světové úrovně?
Mějte se krásně a těším se u dalšího článku. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | E-mail | Web | 20. února 2015 v 13:23 | Reagovat

Krásný článek :) Já taky hraji na klavír :)

2 Martina Martina | Web | 21. února 2015 v 10:38 | Reagovat

Vůbec ho nepoznám, tak zajímavý článek. Zní to moc dobře. :-)

3 mymusic-18 mymusic-18 | Web | 21. února 2015 v 12:32 | Reagovat

[1]: Děkuji. Tak to jsme dvě ;-)

[2]: Pokud se člověk o takovou hudbu vyloženě nezajímá, tak je jasné, že ho asi nebude znát...ano, ano, zní to skvěle. :-)

4 ac ac | 28. června 2015 v 23:00 | Reagovat

good

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama