UMĚLCI POD NÁZVEM PENTATONIX

27. ledna 2015 v 19:11 |  Music
Přeji krásný úterní večer!

Dnes zase něco z hudebního soudku. Chtěla bych Vám něco málo povědět o hudební skupině Pentatonix. Možná jste již o ni slyšeli, jejich písnička Evolution of music má na YouTube více než 54 miliónů zhlédnutí. Je tedy možné, že jste ji zachytili i vy.Pentatonix je texaská a capella, která je tvořena pěti členy. Snad všichni víte, co znamená a capalla, ale pro jistotu si to zopakujeme. A capella v hudbě označuje vokální hudbu, neboli zpěv bez jakéhokoli hudebního doprovodu. A capella bývá často použita v církevní hudbě, ale jak vidíte, jde z toho udělat i populární moderní hudbu.

Písničky skupiny Pentatonix jsou žánrově hlavně pop, často přebrané od jiných autorů. Ale to neznamená, že kopírují jejich tvorbu. Jen je převedou do jiné formy, která zaujme mnohdy víc, než originál. Skupina se stala známá díky hudební soutěži The Sing-Off, kterou pravidelně pořádá televizní stanice NBC. V této soutěži kapela vyhrála dokonce 3x.

Název Pentatonix pochází ze spojení pentatonic scale = pentatonická stupnice. Tato stupnice se skládá z pěti not. Těchto pět not představuje pět členů kapely a jejich soudržnost spolu. Členové skupiny Pentatonix jsou nejlepšími přáteli již od dětství, což je moc krásné, že to spolu dotáhli tak daleko.


Všichni členové jsou velmi talentovaní zpěváci. Ale to nestačí. K úspěchům patří také obrovská dřina. Ze zkušenosti ze sboru vím, že trvá někdy půl roku než se písničku naučíme tak, aby byla dokonalá a bez chybičky. Muzikanti se totiž nemohou schovávat za nástroje, jediným nástrojem je vlastní hlas. A každá chybička je zde slyšet. A je jedno, jestli jich je jen pět, nebo jestli se jedná o 50-členný sbor.

Pentatonix jsou špičkou svého oboru, mají můj velký obdiv. Jednou bych chtěla slyšet jejich vystoupení naživo. Skupina Pentatonix již byla v ČR (2014) a doufám, že se zde někdy znovu vrátí. Cestují především po Americe, ale jak sami vidíte, zavítají i do Evropy.

Já si mysím, že pro představení kapely by to stačilo a teď se pojďme podívat na nějaké písničky. Evolution of music, která představuje průřez vývojem hudby napříč stoletími, určitě doporučuji poslechnout!!!


Další song, který moc doporučuji se jmenuje Daft Punk. Skupina k tomu natočila velmi originální nevšední klip, na který stojí za to se podívat.


Jak už jsem říkala - často přebírají skladby od jiných autorů. Tak tady máte jeden z novějších songů - přezpívaná písnička od Ariany Grade - Problem. Tady vídíte, že to jde i bez hudebních nástrojů.


To by bylo pro dnešek vše. Nechci vás tady zahrnovat zbytečně moc informacemi. Ale určitě mi dejte do komentářů vědět, co říkáte na tuto skupinu. Znáte ji? Jak se vám líbí např. ta přezpívaná písnička? Všechno mě zajímá.

Mějte se krásně a uvidíme se u dalšího článku. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 13:07 | Reagovat

Tak to je opravdu bombová skupina :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama