INCREDIBLE PIANO SOLO

20. září 2014 v 19:50 |  Music
Přeji krásný sobotní večer!

Po delší době jsem zase zpět. Bohužel jsem zjistila, že na blog nemám tolik času, jak jsem si myslela. Holt, čtvrťák je náročný. Škola mi zabírá snad veškerý můj volný čas. Ale to neznamená, že blog vzdám. Naopak, snažím se najít si alespoň chvíli. A hlavně musím mít náladu na psaní. A to dnes mám. :)


Takže dnes bych se ráda věnovala zase trochu hudbě. Hudba - tedy hra na klavír - je něco, čemu se věnuji i přes velké školní povinnosti. Je to pro mě relaxace. Ale nechci zůstávat pořád na stejné úrovni. Vím, že se pořád můžu hodně učit a proto si vybírám skladby pořád těžší (ale taky krásnější).

A dnes bych se s Vámi chtěla podělit o jednu skladbu, kterou se již učím 4 týdny. Jmenuje se Pirates of the Caribean. Takže teď už jste si nejspíš udělali nějakou představu. Jedná se tedy o velmi známou melodii, ale verze, kterou se učím já je trochu pozměněná. A mě se líbí. Skladbu takto upravil skladatel Jarrod Radnich, což je pro mě velký umělec. Já se nejlépe učím podle nehrávky. Ale neučím se přímo podle originálu od Radnicha (protože na takovou úroveň fakt nemám), ale podle této nahrávky:


Skladbu se učím už dlouhou dobu a přesto pořád nejsem spokojená se svým výkonem. Já ji umím zahrát, ale mám pořád pomalé tempo. A vím, že v rychlejším tempu by to bylo o dost lepší. No cvičím, ale jde to pomalu.

Ale jsem si jistá, že až se to naučím perfektně a někde to pak zahraju, tak to bude mít velký úspěch. Co říkáte vy na tuto verzi "pirátů"? Líbí se Vám?

Mějte se krásně a užijte si zbytek víkendu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ráďa ŠIman Ráďa ŠIman | E-mail | 15. května 2018 v 9:37 | Reagovat

Ahoj, taky se učím Piráty, je mi 13 a hraju asi rok, jsem amatér, samouk...
Já hraju originální Piráty od Radnicha a opravdu je to velmi těžké. Tak hodně štěstí. Písničky jsem zatím složil jen 3, takže snad jich postupen času bude víc :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama