BRITSKÁ ČTYŘČLENNÁ DÍVČÍ HUDEBNÍ SKUPINA

9. srpna 2014 v 15:07
Přeju krásné sobotní odpoledne!

Dnes mám chuť na více hudební článek. Řekla bych Vám pár slov o skupině, kterou poslední dny často poslouchám. I když si myslím, že toho moc říkat nemusím, protože skupina je vážně hodně známá. Jsem si jistá, že už z názvu to někdo pozná. Já bych Vám tedy spíše řekla můj názor. Tak jestli Vás to zajímá, čtěte dále...


Je to skupina Little Mix - britská, čtyřčlenná, dívčí. Na začátek pár informací - skupina byla založena v roce 2011 díky soutěži X-factor, kde se staly vůbec první skupinou, která to vyhrála. Už to chce obdiv. Skupina má tedy čtyři členky - Perrie Edwards, Jesy Nelson, Leigh-Anne Pinnock a Jade Thirlwall. Holky vydaly již dvě alba - DNA a Salute.


Co se týče holek, tak všechny jsou mi sympatické. Když se třeba podívám na jejich styl oblékání, tak mi to přijde jako klasická londýnská móda. Navíc je pěkné, když jsou holky krásně nalíčené, oblečené, usměvavé - to musí připadat sympatické snad každému. Co se týče jejich zpěvu, tak si myslím, že jsou na dost vysoké úrovni. Písničky jim pěkně ladí, což se ne každému povede. Někdy prostě hlas nesedne k druhému hlasu, to je má zkušenost ze sborového zpěvu. Navíc když má píseň více hlasů, je to o to těžší. Ale jak říkám, holkám z Little Mix to ladí perfektně.


Já skupinu nesoudím podle moc toho, jak se chovají a vypadají (teda jenom trošičku). Pro mě je důležitá hlavně ta hudba, kterou tvoří. Skupina má styl pop-rockový s hip-hopem. To není nic zvláštního, tento styl je častý. Ale jak už jsem řekla, to že jsou čtyři a zpívají vícerohlasně dává jejich songům odlišnost. Teď mě napadá, kdybych si měla vybrat, které z holek zpívá nejkrásněji, tak bych volila Jade a Perrie. Tím nechci říct, že ostatní holky zpívají špatně, jen si myslím, že Jade s Peririe mají zvláštní výrazné hlasy, které mě zaujaly více. Ale to je věc osobního vkusu. Někdo to má naopak.

Teď bych se chtěla dostat k jednotlivým songům. Ale ještě předtím → Za prvé - nedokážu říct, které z jejich alb je lepší. A za druhé - z každého alba se najdou písničky, které se mi líbí víc a které se mi líbí míň. Takže nebudu soudit podle toho, z jakého alba píseň pochází.

DNA, Salute - písničky podle názvů jednotlivých alb se jim vydařily. Myslím, že je to tak vždy (ne jen u Little Mix), že na písni, podle které se jmenuje celé album se nechává obzvlášť záležet.
Always be together - tato píseň se mi líbí díky textu. Holky zde vyzdvihávají přátelství a to, že vždy budou stát při sobě. Říkám si, konečně někdo zpívá o něčem jiném než o vztazích mezi klukem a holkou.
Little me - další povedená písnička co se týče textu. Když si ji poslechnete (a umíte alespoň trochu anglicky) tak pochopíte.


Na závěr bych chtěla, pokud neznáte písničku We are young, ať si ji určitě pustíte. Je to prostě nádhera. Zde vyniknou jejich hlasy, protože jako doprovod je pouze kytara. Tato písnička mě vždy dojme a vždy si řeknu, že za tohle si Little Mix zaslouží velký obdiv.


Do komentářů mi napište Vaše názory na Little Mix. Jestli je posloucháte, Vaše oblíbené písničky atd... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 10:23 | Reagovat

Znám ji, ale písničky od nich moc neposlouchám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama