PRÁZDNINY V PLNÉM PROUDU

13. června 2014 v 8:58 |  Z mého života
Přeju krásný den!!! (Připravte se na dlouhý článek ;-) )

Pro mě je tento den více než krásný! Pro mě totiž dnes začínají prázdniny! Za pár hodin odjíždím do zahraničí (...teď přemýšlím, jestli mám říct, kam jedu :D) Ale tak jo. I když nerada odhaluji můj soukromý život, ale když už o tom píšu, tak je slušnost alespoň tohle říct. Jedu do ITÁLIE. Jedu tam na 10 dní, takže se ještě na poslední týden školního roku vrátím. Ale v tyto dny chodím do školy strašně ráda, protože se neučí, máme různé aktivity a celkově ta nálada už je taková prázdninová a každý si ty poslední dny chce užít.

Na tuto pláž bych měla dorazit


Ani nevíte, jak mi tento rok uběhl rychle. Počítala jsem a zjistila, že toto byl jeden z nejkratších školních roků vůbec. Začátek roku byl až 2. září, konec je už 27. června + byly nejdelší vánoční prázdniny za poslední 4 roky. Já k tomu navíc mám teď výlet, takže si ten školní rok ještě více zkracuji. A to nepočítám velké množství výletů (i vícedenních), exkurzí, přednášek, ředitelských volných dnů atd... Docela by mě zajímalo, kolik dní jsem vlastně chodila do školy doopravdy se učit :D

Uteklo to jako voda a já jsem na jednu stranu moc ráda, že už tady zase jsou prázdniny, ale na druhou stranu mě to děsí. Děsí mě představa, jak rychle ze školy vyjdu. Já mám totiž svůj gympl ráda (nechci odejít) a myslím, že na léta strávená tady budu mít nejkrásnější vzpomínky. Sice mám před sebou ještě jeden rok, ale to budu již maturovat, takže za rok v tomto čase budu mít snad maturitu úspěšně za sebou a budu mít prázdniny ještě delší...a pak na vysokou!

Co se týče letošních prázdnin už nějaké plány mám. Na začátku brigáda, na přelomu července a srpna týdenní setkání mládeže a na konci srpna festival. Rodinné dovolené jsem se letos (poprvé) zřekla a dala jsem přednost času stráveným s kamarády. Tak snad jsem neudělala chybu a bude to skvělé. Kromě užívání si prázdnin chci ovšem také něco udělat. Ano, mám trošku strach z maturity, takže si dávám předsevzetí na prázdniny a to dočíst všechnu povinnou četbu. (což je asi 5 knih)

Moc bych si přála také navštívit jistá místa v České republice. Patří k nim Punkevní jeskyně s propastí Macochou v Moravském krasu. Strašně moc mě láká projížďka na lodičkách po podzemní řece. Musí to být úžasný zážitek. Tato atrakce je dost oblíbená, proto si musíte vstupenky zarezervovat předem přes internet, jinak se tam nedostanete.

Další místo je pro mě nedaleko a to je Praděd. Praděd je jediné místo, kde mám ráda zimu, protože zima je tam naprosto kouzelná. (Velmi doporučuji zajet si tam v zimě) Ale zároveň mě zajímá, jestli je tam tak krásně i v létě. Byla jsem tam jako malá, ale to už si moc nepamatuju. Myslím, že vezmu kamarády a uděláme si výlet do krásné přírody.

Dále toužím navštívit nějaké ZOO. Co si pamatuju, tak jsem byla v Praze, ve Dvoře Králové, ve Zlíně, v Jihlavě a v Ostravě. Sice bych mohla navštívit nějaké ZOO, kde jsem ještě nebyla, ale velmi se mi líbilo v Ostravě a v Jihlavě, takže jedno z těch bych moc chtěla navštívit. V Ostravě se mi vždy líbilo, jak jsem mohla jít k ke kozám a krmit je (úžasná věc pro děcka...šla bych tam i teď :D) a na Jihlavě mě láká to, že tam nemají moc mříže, ale skla. Je to o hodně větší zážitek, když vidíte takhle blízko třeba medvěda.


A co blog o prázdninách? Nedávám tomu velké naděje, že budu psát každý týden článek. Já jsem typ, co když je krásně a je volno, tak si opravdu užívá (třeba i doma). Ale zapnutí počítače mě moc neláká. Celkově se tak snažím oprostit od té techniky, sociálních sítí atd...myslím, že tím se promrhá spousta drahocenného času. Samozřejmě, že někdy to je nutnost, ale ne každý den. Takže články očekávejte, ale ne pravidelně! Co Vám můžu slíbit, je to, že ALESPOŇ 1 ČLÁNEK PŘES PRÁZDNINY NAPÍŠU. :D

Tak jsem Vám řekla, vše co jsem chtěla, možná dala i nějaké tipy na prázdniny.
Mějte se krásně a klidně mi napište, jestli Vám tento školní rok taky uběhl tak rychle a vaše plány na prázdniny nebo cokoliv jiného. Přečtu si to, až se vrátím z Itálie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 graphic-world-team graphic-world-team | Web | 13. června 2014 v 9:03 | Reagovat

Ty se máš!! Já až za 14 dní:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama