VZPOMÍNKA NA...

2. dubna 2014 v 19:39 |  Music
Přeji všem krásný den,

tak za prvé, na nový design si budete ještě muset počkat. Pochopte, že jsem vzala první lepší, protože nebyl čas. Ale opravdu to tak nechci nechat být. Dokonce jsem už na tom začala pracovat, ale jak říkám, ještě to chvíli potrvá. Tak mějte strpení.

Za druhé bych Vám ráda představila jednu skladbu na klavír. Noty na ni jsem včera náhodou našla zapadlé za skříní a když jsem je vytáhla okamžitě jsem si vzpomněla, jak jsem kdysi tuto skladbu hrála. To jsem nenechala jen tak a šla si ji znovu zopakovat. Pořád se mi líbí. Myslím, že ji někteří z Vás budou znát. Jedná se o Baladu pro Adélku.


Tuto skladbu složil skladatel Paul de Senneville v roce 1976 a složil ji pro svou dceru. Skladbu ovšem více proslavil francouzský klavírista Richard Clayderman. U nás v ČR je skladba známá také díky Jiřímu Maláskovi.
Skladba není nijak složitá, ale i tak si myslím, že patří k těm náročnějším. U ní je totiž velmi důležité to, jak se zahraje. Přečíst noty umí každý, ale zahrát to tak, jak se má, už ne. Ani já sama si nepřipadám, že bych tuto skladbu uměla na 100%. Nevadí mi to, protože aspoň mám co zlepšovat a zase se k ní můžu vrátit a vypilovat ji.

Takhle se má hrát "Adélka"

Přidávám ještě jednu verzi s orchestrem. Toto zpracování je dokonalé, kdybych tohle slyšela naživo, asi bych se rozplakala.

Pokud Vás tato skladba zaujala, nabízím i odkaz na stažení not.
Přeji příjemné hraní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia Mia | Web | 4. dubna 2014 v 17:15 | Reagovat

táto skladba je naozaj veľmi krásna, dobre ju poznám. Zaujala ma ta orchestrálna verzia, je naozaj krásna :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama